Wellness

Wellness pobyty

Ať jste již aktivní zákazník v oblasti wellness, nebo se na svoji první zkušenost s wellness pobyty právě chystáte, jistě nebude na škodu něco si o „tom“ wellness říci. V první řadě samo slovo „Wellness“, které je převzato z angličtiny, volně přeloženo znamená vyrovnaný životní styl, ve kterém je snahou navozovat pro vlastní tělo optimální a zdravotně vyhovující životní styl. Wellness je založen na dostatku zdravého pohybu ve spojení s celkovým psychickým uvolněním s cílem dosáhnout harmonie tělesné i duševní. U každého jedince vede k celkovému uvolnění něco jiného. Může to být zdravý pohyb, nebo naopak odpočinek, masáže, koupele, sauna, meditace, či jejich kombinace. V současnosti je slovíčko wellness, hojně používáno a jistě i z Vašeho okolí si někdo občas zajede na wellness pobyty. Jelikož wellness je vcelku široký pojem, který zahrnuje řadu oblastí lidského žití. Mohlo se stát, že výživoví poradce, Vám poradil dietu ve stylu udržitelného wellness stylu stravování. Naše nabídka wellness pobytů je poměrně široká a jistě si v ní dokáže vybrat většina i náročných konzumentů wellness služeb. A proto dopřejte svému tělu, mysli a smyslům potěšení. Vždyť každý den slyšíme mnoho negativních zpráv a proto jako kompenzaci bychom se měli snažit zažít zase něco příjemného. Řada nabídek na wellness pobyty nabízí hotelové wellness centra, které Vás nepochybně nadchnou svým vybavením a možnostem aktivního odpočinku s plaveckým bazénem, saunou, parní lázní, relaxačním centrem či studiem krásy, fitness, kadeřnictvím. Můžete zažít uvolňující relaxační terapii nebo wellness masáže, které mají i léčebný efekt a nepochybně u Vás udrží nadšení pro životní styl wellness, který naprosto zapadá do koncepce tohoto století – cítit se stále, svěží, mladý, být fit a v nejlepší náladě.

     Není náhoda, že již naši předci říkávali „Ve zdravém těle zdravý duch.“ Velká spousta lidí se tímto pořekadlem v dnešní době ale bohužel neřídí. Hektický život, špatná životospráva, málo spánku, rušné ulice – to a mnoho dalšího jsou věci, které se negativně podepisují na našem psychickém zdraví. A jak už název článku napovídá, to se zase podepisuje na zdraví fyzickém.

Lidé chodí k doktorům jako na běžícím pásu. Rychle se nechat prohlédnout, odnést si recept, zaplatit nemalou částku za léky (což přináší další finanční starosti), začít do sebe cpát chemii a doufat, že nás nemoc co nejrychleji přejde. ŠPATNĚ! Netvrdím, že všichni, ale spousta doktorů se snaží vytřískat co nejvíce peněz ze svých pacientů bohužel na úkor jejich zdraví. Přitom jedna z nejdůležitějších věcí je zjistit příčinu a vznik nemoci. Bolí vás hlava a v krku? Nachlazení, dostanete antibiotika. Bolí vás žaludek? Máte střevní potíže? Předepíšeme vám tyhle a tyhle léky. Ano. Léky sice mají nějaký ten účinek, ale většinou jen dočasný. Pokud se neodstraní příčina nemoci, je velká pravděpodobnost, že se nemoc za určitou dobu vrátí.

A konečně se dostávám k tomu, proč tento článek píši. Lidé hledají příčiny nemocí ve všech možných věcech, ale většinou ne ve své vlastní psychice. Přitom ta samotná hraje v našem těle velkou roli. To nemůže být v pořádku, pokud není v pořádku naše mysl. A jak se o ni vlastně starat? Pro začátek stačí mít pozitivní myšlení. Chce to dostatek spánku a alespoň jednou za den si v klidu sednout a oddychnout si. Pomáhá relax u příjemné knihy nebo filmu. Uvolníte se i při poslechu oblíbené hudby. Zkusit můžete různá dechová cvičení, které jsou zdarma přístupná na internetu. Meditace a tělesná cvičení také pomáhají. A to hlavně jóga 
 a pomalejší protahovací cvičení. U plavání si člověk skvěle odpočine. Na naší psychiku také působí různé druhy jídla. Nejlepší jsou na unavené nervy potraviny obsahující antioxidanty, které pomáhají potlačovat stres. Najdete je v luštěninách, obilninách, ořeších, rostlinných olejích, rybách, hovězím mase, špenátu, rajčatech apod. I potraviny s hořčíkem (banány, ořechy, mandle..) a thiaminem (vitamin B1) jsou velmi prospěšné.

Způsobů, kterými můžete pomoci svému psychickému zdraví, je mnoho. Nezaberou vám moc času a nejsou namáhavé. Je jen na vás, který si vyberete a možná si najdete novou zálibu. Tak se prosím alespoň jednou zastavte a popřemýšlejte, jestli děláte pro své zdraví opravdu vše, co je ve vašich silách. Prohlédněte si nabídku wellness pobytů.