Lipno z výšky

Lipno

Dovolte nám, abychom vám představili Lipensko a jeho krásy. Jestliže se rozhodnete pro ubytování na Lipně, jistě si každý přijdete na své.

Ubytování u přehrady Lipno je rájem pro aktivní sportovce, houbaře, rybáře, turisty a pro děti. Nabízí nespočet možností a my vám představíme některé, o které byste, pokud sem zavítáte, rozhodně neměli přijít.

Ubytujte se v okolí jezera, které je dlouhé přes 42km a je rozlohou největší vodní plochou v ČR. Ať již se rozhodnete zvolit místo, které je situováno v klidné části Lipna a užijete si nerušené soukromí a radostnou dovolenou. Můžete si vybrat např. ubytování se soukromou písčitou pláží, hřištěm pro míčové hry nedaleko od ubytování apod. Budete tam jistě mít nadosah vše, co potřebujete.

K častým doplňkům k ubytování patří zapůjčení loďky, pergola na grilování a nebo uzamykatelné prostory pro kola. Můžete také vyrazit na výlety po okolí, např. se Vydat velmi oblíbenou Stezkou korunami stromů anebo zkuste Jezerní inline stezku, pokud rádi jezdíte na bruslích. Houbaři zde budou mít pré, úspěch při sběru hub je zde téměř zaručen, což potvrzují hlavně stálí obyvatelé Lipna.

Krásná příroda, kvalitní cyklistické a turistické stezky, naučné stezky a rozhledny vás uchvátí. Navštivte určitě také Vítkův kámen a užijte si ten výhled na okolní krajinu.

Kompletně vybavené chaty včetně kuchyňky jsou často samozřejmostí. Uvnitř jistě naleznete, útulné ubytování s krbem nebo moderními kamny.

Nemusíme podotýkat, že si dovolenou v ubytování na Lipně užijete plnými doušky, ať už ji chcete trávit aktivně na kolech, bruslích nebo pěšími tůrami anebo chcete-li jen lenošit a užívat si klid a pohodu.