Supraphonline.cz

Na českém trhu působí Supraphonline.cz již od roku 2011 a dnes je jedním z největších internetových obchodů s hudbou nabízející audio všech žánrů od českých i zahraničních interpretů. Ve své nabídce má 5 miliónů skladeb a audioknih ihned ke stažení v několika formátech (včetně Hi-res) a více než 10 000 CD, LP a DVD připravených k okamžité expedici.

Mezi přednosti tohoto e-shopu patří maximální uživatelská přívětivost, mnoho platebních metod, možnost opakovaného stažení zakoupených produktů či možnost osobního odběru v pražské prodejně Musicpoint.

Provozuje: SUPRAPHON a.s.

Tvorba

Honza Nedvěd biografie

Písničkář Jan Nedvěd nar. v roce 1946 v Praze je rozhodně jedním z nejvýznamnějších českých trampských a folkových muzikantů. Svoji hudební kariéru započal v beatových kapelách (The Three Long Fingers, The Preachers), ve kterých působil společně se svým bratrem Františkem. Spolu s bratrem založil již v roce 1972 trampskou skupinu Toronto, která byla později nucena změnit z politických důvodů jméno na Brontosaury. Kromě Brontosaurů, byl velmi dobře Jan Nedvěd znám jako člen skupiny Spirituál kvintet kde také účinkoval až do roku 1988 .

První Brontosauří album (Na kameni kámen) vyšlo v roce 1985 u Pantonu a kromě titulní skladby přineslo legendární hity jako „Valčíček,“ „Růže z papíru,“ nebo „Tulácký ráno.“  Následovalo, album Ptáčata, které vyšlo po dvou letech u stejné firmy a najdete na něm například legendární „Stánky.“

V roce 1990 vydal Jan „Honza“ Nedvěd album Kamínky a s ním přišlo i další přerušní činnosti Brontosaurů na téměř dva roky. 

Brontosauři, ale v tvorbě pokračují a nahrají roku 1992 desku Sedmikráska a o dva roky později pak přichází  s kolekcí Zahrádky u BMG.

V roce 1996 velkolepě oslaví Honza Nedvěd padesáté narozeniny megakoncertem na vyprodaném pražském Strahovském stadionu (21. 6. 1996), kam dorazilo více než 70.000 příznivců. Na podzim tohotu roku vzniká také poslední společný projekt bratrů Nedvědů – album Pasáček hvězd. Od roku 1997 vystupují Jan a František samostatně. vychází album Honza (1997), které je od dva roky později následováno titulem Vašek.

Jan Nedvěd také spolupracuje s dalšími interprety (s Marcelou Voborskou – album Řetízek, nebo s cimbálovkou Jury Petrů – album Zahučaly hory).

V roce 2007 vychází album Ta noc, kdy mi vyšlo slunce, na kterém se znovu setkává se svým bratrem Františkem. Ve stejném roce také oba bratři absolvují společné turné.

V roce 2013 oficiálně ukončil Honza svojí uměleckou dráhu na pódiích. Ovšem písně skládá dál a dokonce se již nechal slyšet že se mu po pódiích opět stýská a dokonce uvažuje o omezené variantě  sólového projektu s hudebními přáteli.

 

Zdroj:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Nedv%C4%9Bd
https://www.csfd.cz/tvurce/59204-jan-nedved/biografie/

Nabídka dne!!!

Čas do nákupu

Kategorie